Pierścień Planów Zewnętrznych

Pierścień Planów Zewnętrznych to plany władane przez Smocze Klany, Smoki które przed Wojną z Bogami zdradziły Smoczego Króla. Uciekły one na najdalsze zakątki wszechświata i przejęły tam władzę.

Cytadela- Plan Miasto władane przez Czerwony Ród (to oni przewodzili buntownikom) Cytadela to ogromny uniwersytet magiczny gdzie smoki Czerwonego Rodu tworzą sobie armię magów. Dolne poziomy Cytadeli to kopalnie w których pracują tysiące niewolników.

Plan Nocy- Plan należący do Czarnego Rodu, niebo jest koloru zielonego wszędzie unoszą się toksyczne opary, większość planu to bagniska i jeziora kwasu. Jest jedno zdatne do życia miasto Tzw. Torli. Podziemia Torli to ogromne labirynty w których mieszkają Czarne smoki.

Demencja- Plan Miasto, pełne przepychu i luksusów, włada nimi Błękitny Ród. Jeśli szukasz jakiegoś przedmiotu i nigdzie nie możesz go kupić, na pewno dostaniesz go na Palnie Demencji.

Mania- Plan składa się z Morza Kwasu z jedną wyspą na której stoi ogromne Zamczysko, Zielony Fort. Jest to siedziba Zielonego Rodu, smoki tego rodu cały czas walczą o władzę więc widok żołnierzy mordujących się na ulicach jest czymś normalnym.

Plan Gniewu- Ogromne śnieżne pustkowia, nie ma tu miast są tylko osady ludzi przy jaskiniach ich panów Smoków Białego Rodu.

Plan Miłości- Plan nie ma stałego gruntu tylko 15 unoszących się w powietrzu wież, pomiędzy wieżami znajdują się pomosty. Jest to Miasto Spiżowego Rodu. Jedna z większych akademii Pierścienia Zewnętrznego.

Plan Smutku- Plan składa się z ogromnych obszarów rolniczych, z dość losowo rozrzuconymi miastami. Jedno z miast się wyróżnia Mosiężne Miasto- w jego Centrum Stoi Mosiężna Opera (najsłynniejsza opera we wszechświecie) Planem włada Mosiężny Ród.

Plan Nadziei-Plan nie ma stałych elementów, ludzie mieszkają tutaj w osadach znajdujących się na latających w powietrzu kawałkach ziemi. Planem Włada Miedziany Ród.

Plany

Pierścień Planów Zewnętrznych

Sanktuarium kalimus