Pierścień Planów Materialnych

Pierścień Planów Materialnych to plany zamieszkałe przez ludzi, elfy, krasnoludy, orki. Naturalne plany tego pierścienia z reguły są kulami o twardej skorupie.

Plany Naturalne:

Szeszedon- plan zamieszkały głównie przez ludzi, największą metropolią (portem między planarnym) jest Czarne Miasto. Zbudowane z adamantytu wieżowce sięgające często 30 pięter. Szeszedończycy lubują się w nekromancji i eliatropii.

Atalon- plan górzysty, na powierzchni planu znajduje się tylko jedno stałe miasto Tarnholl. W górach w kopalniach mieszkają krasnoludzkie klany, zaś zewnętrzne powierzchnie należą do orków. Samo Tarnholl zarządzane jest przez krasnoludzkiego króla.

Latweria- Plan z jedynym kontynentem. Na którym znajduje się elfie królestwo, miastem między planarnym jest Elfi Dwór. Powierzchnie planu zamieszkują głównie elfy, podziemia należą do drowów.

Plan Ognia- plan pokryty wiecznym ogniem rozdzielonym przez rzeki lawy z jednym miastem w którym normalni ludzie mogą przebywać: Ognistym Dworem. (zbudowanym na wielkiej konstrukcji z zaschniętej lawy)

Plan Wody- plan pokryty w 100 procentach wodą, około 200 lat temu zbudowano na nim drewniana platformę która jest jedynym „pływającym” miastem tego planu. Miasto to nazywa się po prostu Platforma.

Plan Ziemi- plan pokryty przez pustynie i góry, jest jedno ogromne miasto zamieszkałe przez humanoidy. Tzw. Kamienny Bastion.

Plan Powietrza- Plan który nie ma na kamiennego podłoża, nie ma na nim nic stałego poza chmurami. W celach handlowych zbudowano ogromny sterowiec leniwie lecący przez plan.

Plany Stworzone Sztucznie:

Siedziba Rady- plan do którego nie da się wlecieć sterowcem, można się do niego dostać tylko za pomocą specjalnego berła. Plan w pełni znajduje się w środku dużego budynku, w którym przedstawiciele wszystkich planów Materialnych dyskutują i podejmują decyzji o losach całego Pierścienia Materialnego

Sanktuarium- Plan który przypomina plan powietrza z jedną zawieszoną w powietrzu platformą na której znajdują się budynki. Jest to siedziba Jeźdźców. Tutaj też swą siedzibę ma Gwardia Egzekutorów.

Targowisko- Plan to gigantyczny plac, tutaj sa głowne koszary Gwardii Pierscienia, tutaj też “obcy” (istoty z po za pieścienia) moga przebywać (pod czujnym okiem Gwardii), na pozostałych planach pierscienia “obcym” grozi kara śmierci, za sama obecność.

Plany

Pierścień Planów Materialnych

Sanktuarium kalimus